Dr. Selim DAĞLIOĞLU


Dr. Selim DAĞLIOĞLU
Daire Başkanı

1983 yılında İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2006 yılında Ege Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümünde lisans eğitimini, 2008 yılında Hacettepe Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Aktüerya Bilimleri Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamladı. “Panel Verilerde Yapısal Kırılma” isimli tezi ile 2016 yılında Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İstatistik Anabilim Dalı’nda doktora derecesi aldı. Dr. Dağlıoğlu, son olarak 2018 yılında Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans derecesi aldı.

İş yaşamına 2007 yılında Uzman Yardımcısı olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında başladı. 2011 yılında Kültür ve Turizm Uzmanı olarak atanmasının ardından çalışma hayatına 2011-2015 yılları arasında Sosyal Güvenlik Uzman Yardımcısı ve Sosyal Güvenlik Uzmanı olarak SGK’da devam etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 2015 yılında açılan yarışma sınavında başarı göstererek kariyerine, Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Uzmanı olarak Dış İlişkiler ve Yurt Dışı İşçi Hizmetleri Genel Müdürlüğünde devam etti. 2019 yılı Kasım ayında Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Anlaşmalar Daire Başkanı Vekili olarak görevlendirilen Dr. Dağlıoğlu, 15 Haziran 2020 tarihinde bu göreve asaleten atandı.

Dr. Dağlıoğlu’nun aktüerya bilimleri, ekonometri ve sosyal güvenlik konularında hakemli dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel çalışması bulunmaktadır. Akademik çalışmalarını sosyal güvenlik sistemleri ve uygulamaları, uluslararası anlaşmalar hukuku, istatistik, ekonometri ve aktüeryal hesaplamalar alanlarında sürdüren Dr. Dağlıoğlu; bu alanlarda bazı dergilerde hakemlik de yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce bilen Dr. Selim Dağlıoğlu, evli ve üç çocuk babasıdır.