S. Rauf OĞUZ


S. Rauf OĞUZ

Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı

1976 yılında Rize’de doğdu. İlk, orta ve lise(İHL) eğitimini Rize’de tamamladı. Gazi Üniversitesi İİBF İşletmesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme bölümlerinden mezun oldu.  İstanbul Üniversitesi Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler dalında Yüksek Lisansını tamamladı. Halen Kamu Yönetimi dalında Hacı Bayram Veli Üniversitesinde doktora öğrenimine devam etmektedir.

Çalışma hayatına Kamu’da 2001 yılında Rize’de başlayan OĞUZ;  Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı(DOKA) Proje Koordinatörü, Dünya Bankası Proje Direktörü, Köylere Hizmet Götürme Birlik Müdürü,  Gençlik ve Spor Müdürü, Özel İdare Müdürü görevlerinde bulundu.

2014 yılından itibaren; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Bakan Danışmanı,  Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde; Protokol Daire Başkanı, Vatandaşlık Hizmetleri Daire Başkanı, AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığında Daire Başkanı,

-2021 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Şehit ve Gaziler Genel Müdürlüğü’nde Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanı,

-2023 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünde Çalışma Uzmanı olarak görev yapmıştır.

Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğünde Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı olarak halen görevini sürdürmektedir.

STK’larda ve Özel Sektörde üst düzet yönetici tecrübesi de bulunan OĞUZ,  evli ve üç çocuk babasıdır.