Özgeçmiş


İbrahim AKIN
Genel Müdür Yardımcısı

1977 yılında Ankara’da doğdu. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun olan Akın, 2020 yılında Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümünden mezun oldu. Halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir.

Çalışma hayatına, 2002 yılında Bakanlığımızda başlayan Akın, Bakanlığımız bünyesinde memur, şef g., uzman ve şube müdürü olarak görev yaptı.

Bakanlığımız Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanlığında göreve başlayan Akın, ‘Avrupa Birliği Uyum Süreci’ kapsamında yürütülen programların, projelerin izlenmesi ve raporlanması çalışmalarının ardından Genel Müdürlüğümüz Dezavantajlı Gruplar Daire Başkanlığında ulusal ve uluslararası fonlarla desteklenen projelerde görev aldı.

Sendikalar Daire Başkanlığı Kamu Sendikaları Şube Müdürlüğünde uzman olarak çalıştıktan sonra Sendika Üyeliği ve İstatistik Daire Başkanlığında sırasıyla İşkolları Şubesi ve Sendika Üyeliği Şubesinde Şube Müdürü olarak görev yaptı.

2021 Aralık ayında Sendikalar Daire Başkanlığına Daire Başkanı olarak atanan Akın, Nisan 2022’den itibaren vekaleten yürütmüş olduğu Genel Müdür Yardımcılığına Kasım 2022’de asaleten atandı.

İyi derecede İngilizce bilen Akın, evli ve 2 çocuk babasıdır.