Özgeçmiş
Mehmet BAŞ
Genel Müdür Yardımcısı

1966 yılında Akçaabat’ta doğdu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Aynı üniversitede,  kentleşme ve çevre sorunları alanında yaptığı yüksek lisansını 2010 yılında tamamladı. Baş, doktora öğrenimine Haliç Üniversitesi İşletme Ana Bilim dalında İşletme Yönetimi alnında devam etmektedir.

1988 yılında başladığı memuriyet hayatında sırasıyla; Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünde Memur, Milletvekili Danışmanlığı ve Havaalanı Müdürlüğü yapmıştır. 2011 yılından itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü, Çevresel Etki Değerlendirme Genel Müdürlüğünde ÇED İzin ve Denetim Daire Başkanlığı, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğünde Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı ve Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2016 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İdari ve Mali İşler Dairesi Başkanlığına atanan Mehmet Baş, 2017 yılından buyana Çalışma Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce ve orta derecede Arapça bilen Baş, birçok uluslararası toplantıya ülkemizi temsilen katılım sağladı ve heyet başkanlıklarında bulundu.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.