Uyum ve Kurumsal İşbirliği Daire Başkanlığı - Gül Setenay ÖNÜRME


 

Gül Setenay ÖNÜRME

Uyum ve Kurumsal İşbirliği Daire Başkanlığı 

 

1993 yılında Ankara’da doğdu. Lise öğrenimini Ayrancı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lisans eğitimini ise 2015 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Aynı yıl Ankara Barosunda avukatlık stajını tamamlayarak 2016 yılında Avukatlık Ruhsatnamesini aldı ve 1 yıl avukatlık mesleğini icra etti. 

2017 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğünde Çalışma Uzman Yardımcısı olarak atanmış ve 2021 yılında “Türkiye’de Çalışan Yabancıların İş Kanunundan Kaynaklanan Hak ve Yükümlülükleri” başlıklı uzmanlık tezinin kabulüyle Çalışma Uzmanı olmuştur.

2023 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında lisansüstü eğitime başlamış olup eğitimi halen devam etmektedir.

2017 yılından bu yana işgücü göçü ve göç yönetimi konularında çok sayıda konferansa ve üst düzey toplantılara katılım sağlamıştır. Türkiye’deki Mülteciler için Avrupa Birliği Mali İmkânı (FRiT) kapsamındaki çalışmalarda aktif rol almaya devam etmektedir.
2022 yılında Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atanmıştır. Halen burada çalışmaya devam etmektedir.


Evli olan Önürme, İngilizce bilmektedir.