Nitelikli İşgücü ve Yatırımlar Daire Başkanlığı - Eren DEMİRCİ


 

Eren DEMİRCİ

Nitelikli İşgücü ve Yatırımlar Daire Başkanı

 

1989 yılında Ankara’da doğdu. İlköğretimi ve lise öğrenimini başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra 2013 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler bölümünden ve akabinde 2016 yılında Ankara Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet bölümünden mezun oldu.

Profesyonel çalışma hayatına Türk Havayolları Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü Yurtdışı Satış Başkanlığı (1. Bölge) Ortadoğu-Kıbrıs Başkan Yardımcılığında Uzman olarak başlamıştır. Yaklaşık iki yıl burada çalıştıktan sonra 2017 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğüne Çalışma Uzman Yardımcısı olarak atanmıştır. 2021 yılında “Dünya’da Uluslararası İşgücü Hareketliliğinin Belirleyicileri” başlıklı uzmanlık tezinin kabulüyle Çalışma Uzmanı olmuştur.

Çalışma hayatı boyunca birçok eğitime katılan ve pek çok projede aktif rol alan Demirci, 2022 yılında Uluslararası İşgücü Genel Müdürlüğüne daire başkanı olarak atanmıştır. Halen burada çalışmaya devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk babası olan Demirci, iyi derecede İngilizce bilmektedir.