…
29 Nisan 2022, Cuma Çankaya, Ankara - Türkiye

36. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Etkinliğimizin Kayıtları Başladı


 

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası etkinliklerimiz farklı hedef kitlelerine düzenlediği içerikleriyle hem İSG kültürünün gelişmesine katkı sağlayan hem de İSG alanındaki gelişmelerin ve uygulamaların tartışıldığı önemli bir faaliyettir.

Her yıl geleneksel olarak Bakanlığımızın düzenlediği “İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası” etkinliklerimizin 36' ncısı TİSK ile TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı işbirliğinde 10-12 Mayıs 2022 tarihleri arasında “ Sosyo-Ekonomik Boyutu ile İş Sağlığı ve Güvenliği” temasıyla çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda, alanlarında öncü akademisyenler, uzmanlar, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve ulusal kuruluşların katılımı ile “ Sosyo-Ekonomik Boyutu ile İş Sağlığı ve Güvenliği” konusunun değerlendirilmesinin dünya ve ülkemiz açısından çok önemli gelişmelere vesile olacağı düşünülmekte.

Hafta etkinlikleri kapsamında, İSG ve hukuk, İSG ve etik , İSG ve iktisat, çalışma hayatında psikososyal risk etmenleri konularının ele alınacağı 4 ana  oturum belirlenmiştir.

Her yıl yerli ve yabancı 3 bin 500’e yakın katılımcının takip ettiği programda, 17 konuşmacı deneyimlerini paylaşacak.

Katılımcılar, 10-12 Mayıs 2021 tarihlerinde çevrimiçi düzenlenecek olan programın kayıt linkine https://isghaftasi.csgb.gov.tr/adresinden ulaşabilecek olup, çalışma hayatında iş sağlığı ve güvenliğini önceleyen etkinliklere isteyen herkes katılabilecek.