02 Ocak 2019, Çarşamba

Vize İşlemi Yapacak Olan İSG Profesyonellerinin Dikkatine


25.06.2018 tarihi itibariyle İSG-KATİP’te revizyona gidilmiş olup artık vize işlemlerine ilişkin başvuruların anılan program üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına olanak sağlanmıştır. Bu itibarla, Genel Müdürlüğümüze vize işlemi için herhangi bir dilekçe ve evrak gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

Sistem üzerinden vize başvurularının nasıl yapılabileceği aşağıdaki rehberde görsellerle açıklanmış olup “Vizeler” butonunun aktif hale gelmesi için öncelikle “Sertifikalar” bölümünden vize yaptırılacak belgenin seçilmesi ardından sağ tarafta çıkan sertifika türü ve bilgilerinin yer aldığı satırın seçilerek mavi renge dönmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Profesyoneller vize başvurularının durumunu yine aynı “Vizeler” ekranı üzerindeki “Başvuru Aşaması” bölümünden takip edecek olup başvurusu uygun bulunanların kimlik bilgileri Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat hesabına bildirilecek ve TC kimlik numaralarına borç çıkacaktır. Belge vize ücretleri 1.1.2019 tarihi itibariyle 130-TL’dir. Adaylara gerekli bildirimler başvuru yaptıkları ekran üzerinden yapılacak olup ilave bir bilgilendirme yapılmayacaktır.

Adayların yukarıda belirtilen adımları dikkatle takip etmesi ve Genel Müdürlüğümüze bu hususta başvuruda bulunmamaları önemle rica olunur.

 

Vize Başvuru Adımları için Tıklayınız.