27 Temmuz 2018, Cuma

Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma Testi İlanı


 

KARŞILAŞTIRMA TESTİ ORGANİZASYONU

Enstitü Başkanlığımızca iş hijyeni laboratuvarlarının yaptıkları ölçüm, test ve analizleri kapsamında 07 Ağustos 2018 tarihinde Ankara Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü Su Arıtma Daire Başkanlığı Tesislerinde (Ankara) LAK (laboratuvarlar arası karşılaştırma testi) organizasyonu yapılacaktır. Bu organizasyonda günlük kişisel gürültü maruziyeti, c-frekans ağırlıklı anlık gürültü basıncının tepe değeri ölçümü, işyeri ortamı gürültü ölçümleri, kişisel titreşim maruziyeti (el-kol), kişisel titreşim maruziyeti (tüm vücut), aydınlatma, termal konfor (PMV, WBGT, IREQ) ve elektromanyetik alan maruziyeti parametrelerinden başvuru kabul edilecektir.

  1. Katılımcı laboratuvar sayısı 10 laboratuvar ile sınırlandırılacak olup her laboratuvardan en fazla 2 personel ile katılım talep edilecektir.
  2. Denetim ekibi olarak İSGÜM’den en az 3 kişi katılım sağlayacaktır.
  3. Organizasyon 1 gün sürecektir.
  4. Katılımcıların tesise ulaşımı ve öğle yemeği kendileri tarafından karşılanacaktır.
  5. Katılmak isteyen laboratuarlar LAK başvuru formunu doldurmalı ve en geç 02.08.2018 tarihine kadar labyetki@csgb.gov.tr adresine iletmelidirler.
  6. Kabul kriteri olarak katılım sağlanacak parametre sayısı öncelikli olacak olup, eşit sayıdaki parametre için başvuran laboratuarlar arasından başvuru zamanına göre değerlendirme yapılacaktır. 
  7. LAK testi organizasyonunda laboratuvarlar tarafından yapılacaklar, sonuç ve raporlama İSGÜM web sitesinde yayınlanacak prosedür ile açıklanacaktır.