01 Ekim 2018, Pazartesi

İyi Uygulama Yarışması Başvuru Süresi Uzatılmıştır


İYİ UYGULAMA YARIŞMASI BAŞVURU SÜRESİ UZATILMIŞTIR

Bilindiği üzere, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü, iş sağlığı ve güvenliği konularında uluslararası birçok kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kurumlardan birisi de Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’dır(EU-OSHA).

EU-OSHAtarafından 2018-2019 yıllarını kapsayacak şekilde yürütülen kampanyanın konu başlığı “Sağlıklı İşyerleri Tehlikeli Maddeleri Yönetir”dir. Söz konusu kampanya kapsamında gerçekleştirilecek faaliyetlerden biri de işyerlerinde iyi uygulamaların özendirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla düzenlenen “Avrupa İyi Uygulama Ödülleri Yarışması”dır.

Tehlikeli maddelerin yönetimi hususunda örnek bir yaklaşım ortaya koyacak olan aynı zamanda geleceğe yönelik sağlık ve güvenlik politikaları geliştirmesinde yardımcı olacak iyi uygulamaların değerlendirilmesi neticesinde seçilen en iyi iki örnek EU-OSHA’ya gönderilecek ve ülkemizi Avrupa çapında temsil etme fırsatı yakalanmış olacaktır.

Avrupa İyi Uygulama Örnekleri Yarışması’na katılmak isteyen işyerlerinin; aşağıdaki linkte yer alan Türkçe ve İngilizce başvuru formlarını doldurması ve iyi uygulamaya örnek olacak video, fotoğraf vb. gibi ekleri ile beraber 19.10.2018 tarihi mesai bitimin kadar EU-OSHA’nın ulusal odak noktası olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne iletilmesi gerekmektedir. Başvuru dosyasının elektronik kopyası ise aynı tarihe kadar isgiyiuygulama@ailevecalisma.gov.tre- posta adresine gönderilmelidir. Yarışmaya yapılacak başvurular için herhangi bir ücret talep edilmeyecek olup AB ülkeleri dâhil 29 ülkeden farklı büyüklüklerde birçok işletmenin katıldığı bu yarışma ile ülkemizde yeniliklerin oluşmasına farklı düşünce ve fikirlerin ortaya çıkmasına katkı sağlanması arzulanmaktadır.

Saygılarımızla,

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

 BAŞVURU FORMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Adres:

Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü

Emek Mahallesi 17. Cadde No: 13 Pk: 06520 Emek / ANKARA