06 Nisan 2020, Pazartesi Ankara

İSGÜM Eğitim Faaliyetlerinin Geçici Olarak Durdurulması Hakkında Duyuru


undefinedÇin'in Vuhan kentinde başlayarak tüm Dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen Coronavirüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amaçlı Genel Müdürlüğümüz tarafından önlemler alınmaya devam etmektedir.

Bu bağlamda, İSGÜM tarafından verilmekte olan Asbest Söküm Uzmanlığı Eğitimi, Asbest Söküm Uzmanlığı Yenileme Eğitimi ve ILO Pnömokonyoz Radyografileri Uluslararası Sınıflandırma Okuyucu Eğitimi faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar geçici olarak durdurulmuştur.

Ayrıca, İş Sağlığı ve Güveliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı (İSGÜM) tarafından ilgili eğitim programı tebliği gereği her 5 yılın bitiminde belge yenilemek amacıyla Asbest Söküm Uzmanlarına yönelik verilmekte olan “Yenileme Eğitimleri” nin de ikinci bir duyuruya kadar geçici süre ile durdurulmasına karar verilmiştir.

Bu süreçte, Asbest Söküm Uzmanlarının hak kaybına uğramaması amacıyla mevzuattaki “bu eğitime bir yıl içinde katılmayanların belgesi iptal edilir” hükmü uygulanmayacak olup, eğitimlerin başlayacağı tarih ile ilgili ayrıca duyuru yapılacaktır.

Değerli hekim ve uzmanlarımıza saygıyla duyurulur.