…
…
…
…
…
…
16 Aralık 2019, Pazartesi Ankara

Ne Yapmalı?” Programında Bu Hafta Yaşlı Ve Engelli Vatandaşlarımızın Sorunlarını Ve Haklarını Konuştuk


TRT TÜRK kanalında her pazar TSİ 15.00'te canlı olarak yayınlanan "Ne Yapmalı" programının bu haftaki (15.12.2019) konukları, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan KOÇ ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanı Ali Rıza BASA oldu.

Programda, yurtdışında yaşayan engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın uluslararası hukuktan kaynaklı hak ve güvenceleri ile birlikte, Türkiye’de sahip oldukları haklar anlatıldı. Ayrıca, vatandaşlarımızın sorunları, talepleri ve beklentilerine değinilirken, konuklarımıza yöneltilen sorulara da canlı yayın esnasında cevap verildi.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün TRT ile işbirliği içerisinde belirlediği konuların ele alındığı ve Bakanlığımızdan uzman konukların ağırlandığı programda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar inceleniyor, Twitter üzerinden #neyapmali etiketiyle ve +90 552 957 69 51 WhatsApp Hattı ya da neyapmali@trt.net.tr e-mail adresinden vatandaşlarımızın ilettikleri sorulara cevap veriliyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlar, sosyal güvenlik hakları, koruyucu aile olma bilinci, sosyal hizmetlere erişim, uyum problemleri, mesleki eğitim gibi konuların işleneceği bölümleri kaçıranlar, Perşembe günleri TSİ 21:20’de tekrar yayını izleyebilecekleri gibi,  TRT TÜRK Youtube kanalından da yayınlanmış tüm bölümleri izleyebilecektir.