…
…
…
10 Aralık 2019, Salı Ankara

Ne Yapmalı?” Programında Bu Hafta Yabancı Düşmanlığı, Ayrımcılık Ve Müslüman Karşıtlığı Konuşuldu


TRT TÜRK kanalında her pazar TSİ 15.00'te canlı olarak yayınlanan "Ne Yapmalı" programının bu haftaki (08.12.2019) konukları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanları Ali Rıza ÖNAY ile Tahsin ÖZDEMİR oldu.

Programda, bilhassa Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın karşılaştıkları ayrımcı muamele ve yabancı düşmanlığı üzerinde duruldu. Ayrıca, vatandaşlarımızın Müslüman ve göçmen kimliklerinden ötürü yaşadıkları problemler ile ilgili soruları yanıtlanırken, bu sorunlar karşısında nasıl hareket etmeleri gerektiği ve şikayet mekanizmaları anlatıldı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün TRT ile işbirliği içerisinde belirlediği konuların ele alındığı ve Genel Müdürlüğümüzden uzman konukların ağırlandığı programda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar inceleniyor, Twitter üzerinden #neyapmali etiketiyle ve +90 552 957 69 51 WhatsApp Hattı ya da neyapmali@trt.net.tr e-mail adresinden vatandaşlarımızın ilettikleri sorulara cevap veriliyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlar, sosyal güvenlik hakları, koruyucu aile olma bilinci, sosyal hizmetlere erişim, uyum problemleri, mesleki eğitim gibi konuların işleneceği bölümleri kaçıranlar, Perşembe günleri TSİ 21:20’de tekrar yayını izleyebilecekleri gibi,  TRT TÜRK Youtube kanalından da yayınlanmış tüm bölümleri izleyebilecektir.