…
…
…
…
…
10 Kasım 2019, Pazar

“Ne Yapmalı?” Programında Bu Hafta Sosyal Güvenlik Ve Emeklilik Konuşuldu


TRT TÜRK kanalında her pazar TSİ 15.00'te canlı olarak yayınlanan "Ne Yapmalı" programının bu haftaki (10.11.2019) konukları, Genel Müdür Yardımcımız Ahmet Nazif GARİBAĞAOĞLU ile AÇSH Uzmanı Dr. Selim DAĞLIOĞLU oldu.

Programda, vatandaşlarımızın yurtdışındaki sosyal güvenlik ve emeklilik hakları konuşuldu. Ayrıca İkili Sosyal Güvenlik Anlaşmaları, 3201 sayılı Yurtdışı Hizmet Borçlanması Kanunu, sağlık sigortasından yararlanma ve işletme emekli aylığı konularında vatandaşlardan gelen sorular yanıtlandı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün TRT ile işbirliği içerisinde belirlediği konuların ele alındığı ve Genel Müdürlüğümüzden uzman konukların ağırlandığı programda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar inceleniyor, Twitter üzerinden #neyapmali etiketiyle ve +90 552 957 69 51 WhatsApp Hattı ya da neyapmali@trt.net.tr e-mail adresinden vatandaşlarımızın ilettikleri sorulara cevap veriliyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlar, sosyal güvenlik hakları, koruyucu aile olma bilinci, sosyal hizmetlere erişim, uyum problemleri, mesleki eğitim gibi konuların işleneceği bölümleri kaçıranlar, Perşembe günleri TSİ 21:20’de tekrar yayını izleyebilecekleri gibi,  TRT TÜRK Youtube kanalından da yayınlanmış tüm bölümleri izleyebilecektir.