…
…
…
…
…
30 Aralık 2019, Pazartesi Ankara

Ne Yapmalı?” Programının 10. Bölümünde Hollanda’da Yaşayan Vatandaşlarımızın Sorunlarını Konuştuk


TRT TÜRK kanalında her pazar TSİ 15.00'te canlı olarak yayınlanan "Ne Yapmalı" programının bu haftaki (29.12.2019) konukları, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Uzmanları Özkan Suat ÖZMEN ile Dr. Serdar EKİNCİ oldu.

Programda, Hollanda’da yaşayan vatandaşlarımızın çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar ele alınırken; sağlık hizmetlerinden yararlanma, ayrımcılık, çocuk yardımı, aile birleşimi ve yurtdışı emeklilik konularında izleyicilerimizden gelen sorular yanıtlandı.

Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün TRT ile işbirliği içerisinde belirlediği konuların ele alındığı ve Genel Müdürlüğümüzden uzman konukların ağırlandığı programda, yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma, sosyal güvenlik ve sosyal hizmetler alanında karşılaştıkları sorunlar inceleniyor, Twitter üzerinden #neyapmali etiketiyle ve +90 552 957 69 51 WhatsApp Hattı ya da neyapmali@trt.net.tr e-mail adresinden vatandaşlarımızın ilettikleri sorulara cevap veriliyor.

Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlar, sosyal güvenlik hakları, koruyucu aile olma bilinci, sosyal hizmetlere erişim, uyum problemleri, mesleki eğitim gibi konuların işleneceği bölümleri kaçıranlar, Perşembe günleri TSİ 22:30’de tekrar yayını izleyebilecekleri gibi,  TRT TÜRK Youtube kanalından da yayınlanmış tüm bölümleri izleyebilecektir.