…
15 Nisan 2022, Cuma İstanbul,Türkiye

Bakan Bilgin, Tekstil Fabrikasında Çalışan İşçilerle İftar Yaptı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Başakşehir'de faaliyet gösteren bir tekstil fabrikasında çalışan işçilerle iftar yaptı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Bilgin, pandemi sürecinin tüm dünyada oluşturduğu olumsuzluklara ve Türkiye’nin durumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’nin büyük işler başaran bir ülke olduğuna değinen Bakan Bilgin, "Pandemi sürecinde çaresizlikten, bakımsızlıktan, doktora gidememekten dünyanın birçok yerinde insanlar hayatını kaybetti. Türkiye’de nüfusun tamamı sağlık sigortası ile hastanelerimizde tedavi oluyor. Türkiye’de kimse pandemiden dolayı sokakta kalmadı. Devlet tüm vatandaşlarımıza el uzattı. Hatta öyle ki gelişmiş ülkelerde hasta olanlara dahi Türk devleti uçak gönderip, o hastaları buraya getirdi ve hastanelerimizde tedavi olmalarını sağladı. İnşallah bu günlerin de sonunu yaşıyoruz. Türkiye bu pandemiyi başarıyla yöneterek yendi. Bunda bizim sağlık altyapımızın, sosyal sigorta sistemimizin kapsayıcılığının çok önemli katkısı var" ifadelerini kullandı.

"Devlet Her Zaman Üreticisinin ve Emekçisinin Yanında"

Çalışanların Ramazan ayını tebrik eden Bilgin, işçilerin ve işverenlerin her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Sorunları çözme noktasında kararlı olduklarını vurgulayan Bilgin, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin üreticileri, emekçileri Türk devleti her zaman yanınızda. Sendikal hak ve özgürlükler konusunda herhangi bir sorun yaşadığınızda bizim telefonlarımız sizin emrinizdedir. İşverenimizin her problemini çözme konusunda da yanlarındayız."

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ise işçilerin alın terinin karşılığını en güzel şekilde temsil ettiğini dile getirerek, ramazan ayının çalışma hayatına, hanelere ve insanlığa sağlık, huzur ve barış getirmesini temenni etti.

İstanbul'daki çalışma hayatına dair bilgiler paylaşan Yerlikaya, "İstanbul'umuzda 15 milyon 841 bin insanımız yaşıyor. İstanbul ülkemizin ihracatının hemen hemen yarısını karşılıyor. 5 milyon 800 binin üzerinde çalışanımız var. Sizlerin şahsında çalışan tüm kardeşlerimizin Ramazanı mübarek olsun" dedi.

Başakşehir İkitelli Organize Sanayi Bölgesinde yer alan tekstil fabrikasındaki iftar programına İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, Özak Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akbalık, İkitelli Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Keskin ve yönetim kurulu üyeleri ile işçiler katıldı.