…
…
27 Şubat 2024, Salı Ankara, Türkiye

Bakan Işıkhan, Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Merkez Açılış Töreni’ne Katıldı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, Öz Sağlık ve Sosyal Hizmet İşçileri Sendikası (Öz Sağlık-İş) Genel Merkez Açılış Töreni’ne iştirak etti.

Törende konuşma yapan Bakan Işıkhan, Öz Sağlık-İş Sendikası’nın 10’uncu kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, “Ciddi bir örgütlenme ve büyüme ile 10 yılda sendikacılıkta kıymetli bir noktaya gelmenizden dolayı tekrar kutluyorum. Sağlık sektörü hepimizin bildiği gibi insanı ve insanlığı koruma ve yaşatma görevi üstlenmiştir. Sağlık emekçileri bu kutsal görevi ifa ederken her türlü zorluğa rağmen fedakârca çalışmaktadırlar. Gece gündüz demeden insan sağlığı için var güçleriyle mücadele etmektedirler” ifadelerini kullandı.

Öz Sağlık-İş Sendikası’nın yeni Genel Merkezi’nin değerli emekçilerin haklarını korumak, onların sesi olmak, çalışma koşullarını geliştirmek adına önemli bir merkez olacağını kaydeden Işıkhan, “Burası sağlık çalışanlarının bir araya gelerek sorunlarını dile getirebileceği, çözüm önerileri sunabileceği ve birlikte daha güçlü adımlar atabileceği bir merkez olacaktır. Bugün burada açılışını gerçekleştireceğimiz bu binanın, sadece fiziksel bir mekân olmadığını, aynı zamanda emekçilerin birlik ve dayanışma ruhunu yansıttığını da belirtmek isterim. Bu ruh, sendikacılığın temel taşıdır ve bizleri geleceğe taşıyacak olan en büyük güçtür” diye konuştu.

Bakan Işıkhan, sağlık sektöründe başarının ancak birlikte hareket ederek, ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek ve dayanışma içerisinde mümkün olabileceğine vurgu yaparak, şöyle devam etti:

“Sağlık hizmetlerinin sürdürülebilirliği ve kalitesi için sizin çalışma koşullarınız bizim için oldukça önemlidir. Bu nedenle sendikamızın güçlenmesi ve sesinizin daha fazla duyulması sizlerin haklarını korumak ve geliştirmek noktasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak ben de her zaman yanınızda olacağım ve destekçiniz olacağım.”