…
…
…
…
…
…
30 Ağustos 2023, Çarşamba Ankara, Türkiye

Bakan Işıkhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Anma Programına Katıldı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yıldönümü dolayısıyla düzenlenen anma programı kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve devlet erkanı ile birlikte Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.

Devlet erkanının Aslanlı Yol’da yürüyüşü ile başlayan tören, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine ay yıldız motifli çelengi bırakmasıyla devam etti. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Misak-ı Milli Kulesi’ne geçilerek burada Anıtkabir Özel Defteri imzalandı.

Büyük Taarruz’un bağımsızlıkla sonuçlandığı 30 Ağustos Zaferi’nin 101. Yılında düzenlenen törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere istiklal mücadelesinin tüm kahramanları saygıyla anıldı.

Bakan Işıkhan, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Tebrik Kabul Programı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bayram tebriklerinin sunulmasının ardından tören sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Etkinlikleri kapsamında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Konseri ve 100. Yıl Marşı Tanıtım programı da düzenlendi. Bakan Işıkhan’ın da katıldığı program renkli anlara ev sahipliği yaptı.