…
09 Haziran 2020, Salı Ankara,Türkiye

Bakan Selçuk: “İş Kulüplerinde 2.613 Gencimize Çevrimiçi Eğitim Verdik”


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, işgücü piyasasına katılmak için hazırlık yapan öğrencilere ve iş arayanlara, İş Kulüplerinde çevrimiçi eğitim verdiklerini açıkladı.

Bakan Selçuk, ülkemizde ilk koronavirüs vakasının görülmesinin ardından milyonlarca çalışana destek olduklarını, bununla birlikte İş Kulüplerinde verilen yüz yüze eğitimi elektronik ortama taşıyarak, gençlere ve iş arayanlara da desteğin sürdüğünü bildirdi.

İŞKUR tarafından verilen bu eğitimlerde iş arayanları işgücü piyasasına hazırladıklarını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “İş Kulübü eğitimlerimizde özgeçmiş hazırlama, kariyer planlaması ve iş görüşmesinde yapılması gerekenler gibi konuları katılımcılara aktarıyoruz.” dedi.

2.613 Genç Çevrimiçi Eğitimden Yararlandı

COVID-19 pandemi süreci nedeniyle iş arayanlara yönelik çevrimiçi eğitimler düzenlediklerini belirten Bakan Selçuk, “İş arama becerilerinin geliştirildiği bu eğitimler hem gençlerimiz hem de iş arayan vatandaşlarımız için önemli. Toplamda 2.613 gencimiz bu eğitimden yararlandı. Hedefimiz bu eğitimleri çevrimiçi olarak Türkiye geneline yayarak daha çok vatandaşımıza ulaşmak.” ifadelerini kullandı.

Eğitimlere Üniversiteler Destek Oldu

Eğitimlere iş arayan vatandaşların yanı sıra üniversiteleri de paydaş kıldıklarının altını çizen Bakan Selçuk şu detayları paylaştı:

“Ankara Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan İş Kulübü; Ankara Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Ufuk Üniversitesi ve TED Üniversitesi öğrencilerine yönelik İş Kulüpleri Eğitimi düzenledi. Bu çevrimiçi eğitime 1.102 gencimiz katıldı."

Engellilerimiz İçin Haberin Seslendirilmiş Hali