21 Eylül 2020, Pazartesi

Devlet korumasından Yararlanmış Genç Ataması Tercih Uzatma Duyurusu


Bilindiği üzere Devlet korumasından yararlanmış olan gençlerimizin kamu kurum ve kuruluşlarında işe yerleştirilmelerine yönelik olarak gerçekleştirilen 2020 Eylül dönemi yerleştirme tercih işlemleri 14 Eylül   tarihinde başlamış ve tercih işlemlerinin 21 Eylül 2020 tarihinde sona ereceği duyurulmuştur.

Ancak belirlenen sürenin uzatılması hususunda hak sahibi gençlerimizden gelen taleplerin değerlendirilmesi neticesinde tercih işlemlerinin daha sağlıklı yürütülmesi amacıyla tercih işlemleri 28 Eylül 2020 Pazartesi gününe kadar uzatılmıştır.

Tercih işlemleri 28 Eylül 2020 saat 23:59 da sona erecektir.

Tercih işlemlerinin uzatılması sebebiyle daha öce tercih işlemlerini gerçekleştiren ancak tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen hak sahiplerinin tercih onayları istekleri üzerine bir defaya mahsus olmak üzere kaldırılacaktır.

Tercih onaylarının kaldırılmasını talep eden adayların taleplerini yazılı olarak Bakanlığımız Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne ulaştırılmak üzere Bakanlığımızın il veya ilçe müdürlüklerine en geç 21 Eylül mesai saati bitimine kadar ulaştırmaları gerekmektedir. Onay kaldırma işlemleri 22 Eylülde gerçekleştirilecektir.

Bu şekilde talepleri üzerine tercih onayları kaldırılan hak sahiplerinin tercihlerinin geçerli olabilmesi için tercihleri üzerinde gerekli değişiklikleri yaptıktan sonra tercihlerini mutlaka onaylamaları gerekmektedir. Tercihlerini onaylamayan hak sahiplerinin tercihleri dikkate alınmayacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.