10 Aralık, 2018 - Pazartesi ULUSLARARASI İŞGÜCÜ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Sn. Serhat AYRIM, Genel Müdür Sn. Sadettin AKYIL ve kurum yöneticilerinden oluşan bir heyet tarafından göç yönetim sistemi ve göç politikaları süreçlerini yerinde incelemek üzere 5-9 Mart tarihleri arasında Kanada'ya bir çalışma ziyareti gerçekleştirilmiştir.

 

undefined

 

IRCC ile görüşme (Göç, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanlığı)

Kanada Göç, Mülteciler ve Vatandaşlık Bakanlığı ile Kanada'daki göç yönetimi sisteminin esasları ve Türkiye'deki göç sistemi ile farklı ve benzer yönleri hakkında istişarelerde bulunulmuştur.

 

 

undefined

 

Hire Immigrants (Göçmenlerin İşe Yerleştirilmesi Kurumu)

Kurum yetkilileri tarafından göçmenlerin iş piyasasına dahiliyeti sürecinde işverenleri ve göçmen merkezlerini biraraya getirmek için yapılan aracılık faaliyetleri ve bu konuda yürütülmekte olan programlar hakkında bilgilendirme yapılmıştır.

 

 

undefined

 

ICCRC (Göç Danışmanları Derneği)

Göçmen danışmanlarında bulunması gereken vasıflar, danışmanların eğitim ve sertifikalandırılması süreçlerinde bir federal kuruluş olarak sorumlulukları hakkında bilgilerdirme yapılmıştır.

 

 

undefined

 

 

Liuna (Labourers İnternational Union of North America)  Sendikası

Uluslararası Kuzey Amerika İşçi Sendikası eğitim merkezi ziyaret edilerek sendika temsilcileri ile yüksek eğitimli, güvenli ve etkili bir işgücü oluşturulması konusunda yürüttükleri eğitimler, yapılan faaliyetler ve sertifikalandırma süreçleri hakkında istişarelerde bulunulmuştur.

 

 

undefined

 

GAC(Global Affair Canada) Küresel İşler Bakanlığı

Kanada genelinde uluslararası eğitim kurumlarının tanıtımı ve uluslararası öğrenci programları yoluyla göçmen çekme yönünde geliştirilen politikalar hakkında bilgiler alınmıştır.

 

 

undefined

 

Türkiye Cumhuriyeti OTTOWA Büyükelçiliği ziyareti

Türkiye Cumhuriyeti OTTOWA Büyükelçiliği'ne ziyaret gerçekleştirilmiş olup Büyükelçi Sn. Selçuk ÜNAL ile görüşmelerde bulunulmuştur.

 

 

undefined

 

Ontario Hükümeti ile görüşme

Federal hükümet ve Ontario hükümetinin göçmenlik sistemi, yürütülen göç politikaları ve politika yapım süreçlerine dair istişarelerde bulunulmuştur.

 

 

undefined

 

Resim7 Senatör Ratna Omidvar ile görüşme

Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Sn. Sadettin Akyıl tarafından Türkiye'nin tarihsel göç olgusu, gelen göçlerin nasıl yönetildiği, mevcut durum ve bu durumla mücadele edebilmek için yapılan uygulamaların, geliştirilen politikaların neler olduğuna yönelik bilgilendirme yapılmış olup Kanada'daki göç sistemi ile ülkemizdeki göç sistemine dair istişarelerde bulunulmuştur.

undefined

 

YMCA  (Kanada Göçmen Yerleştirme Merkezi) ile görüşme

Kanada göçmen yerleştirme merkezi tesisi ziyaret edilmiş ve göçmenlere ne tür yardım ve hizmetlerde bulunulduğuna dair bilgiler alınmıştır.

 

 

undefined

 

CICIC ( Mesleki Yeterlilik Tanıma Kurumu)

Kanada'nın eğitim sisteminin tanıtılması yapılarak ülkede akademik yeterliliğin tanınması ve değerlendirilmesi süreçleri hakkında görüşmelerde bulunulmuştur.

 

 

undefined

 

Carleton Üniversitesi Ziyareti

Üniversite gezisi sonrası yetkililer ile Kanada'daki eğitim sistemi ve uluslararası öğrenci programları hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA