15 Aralık, 2018 - Cumartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İslam İşbirliği Teşkilatı'na (İİT) üye ülkelerden ülkemizde öğrenim gören lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine yönelik İslam Ülkeleri İstatistik, Ekonomik, Sosyal Araştırma ve Eğitim Merkezi (SESRIC), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile Ensar Vakfı paydaşlığında yürütülen, İslam İşbirliği Teşkilatı Uluslararası Staj Programı'nın (OIC INTERN) ilk stajyerleri için yapılan sertifika töreni, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı,  İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne bağlı  İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanlığı da Suriye, Sudan, Yemen ve Filistin’den ülkemizde yüksek lisans yapan öğrencilere staj imkânı sağlayarak bu programa destek verdi.

İSGÜM’de stajını tamamlayan ve programa katılan öğrenciler için düzenlenen sertifika törenine;

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan, bakan yardımcıları, kamu ve özel birçok kurum temsilcisi Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar  ile beraber çok sayıda öğrenci katıldı.

SESRIC, YTB, TOBB, Ensar Vakfı ve kamu kurumları adına açılış konuşmasını yapan SESRIC Genel Direktörü Büyükelçi Musa Kulaklıkaya  staj programının, teşkilatın "2025 Eylem Planı" ndaki hedeflerine ve üye ülkelerin sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmasında önemli katkılar sağlayacağını ifade etti.

Gecede konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank: “Bu programı geçen yıl da desteklemiştim. İnşallah biz de Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak hem ilgili kuruluşlarla, şirketlerle buraya katkı sağlamayı düşünüyoruz hem de bizim enstitülerimizde acaba öğrenci kardeşlerimiz staj yapabilir mi diye bir çalışma başlatacağız. Bu program sayesinde çok önemli ilişkiler kurulacağına inanıyoruz. Buraya mutlaka diğer İslam ülkelerini de katmak gerekiyor. Yerel kalmamalı. İnşallah buradan güzel sonuçlar çıkacak” dedi.

Programa İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünü temsilen İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (İSGÜM) Başkanı Erol TEKÇE ve İSG Uzmanı Nihat EMİROĞLU katıldı.

Program sonunda stajyer öğrencilere sertifikaları Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve  Ensar Vakfı Genel Kurul Üyesi Necmettin Bilal Erdoğan tarafından takdim etti.

Etkinlik, katılımcıların toplu olarak "aile fotoğrafı" çektirmesiyle sona erdi.

 


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA