15 Aralık, 2018 - Cumartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep Üniversitesi Öğretim Üyeleri Dr.Ögr. Üyesi Filiz ÇAYIRAĞASI, Öğr. Gör. Gülsüm Günbala GÜVEN, Öğr. Gör. Derya ÇEVİK TAŞDEMİR'den oluşan heyet, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü  Op.  Dr. Orhan KOÇ’u makamında ziyaret etti.

Heyet, yapılan ziyarette ve toplantıda  yürütmekte oldukları ” İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri için İş Sağlığı ve Güvenliği Üzerine Uygulanabilir Bir Müfredat Oluşturma Avrupa Birliği Projesi” hakkında açıklamalarda  bulundu.  İş  Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ ‘da  genel müdürlük olarak İSG kültürünü gençlere yerleştirmek için her türlü desteğe açık olduklarını ve projelerini gerek genel müdürlük ve gerekse bakanlık olarak destekleyeceklerini  belirtti. Heyetle yapılan toplantıda ise,  genel müdürlük tarafından verilen eğitim ve üniversitelerde İSG müfredatının standartlaştırılması çalışmaları hakkında heyete bilgi verildi. Gerekli işbirliklerinin yapılması kararlaştırıldı.

 Ayrıca Genel Müdürlüğümüz ile Gaziantep Üniversitesi arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim, Araştırma ve Danışmanlık Çalışmaları için İşbirliği Protokolü ile ilgili gelecekte yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA