11 Aralık, 2018 - Salı İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) öncülüğünde 07-11 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilmesi planlanan “Dünya İslam Ülkeleri Sağlık Turizmi Konseyinin” Yürütme Kurulu Başkanı Uz. Dr. Mehmet KANPOLAT ile TURSAF Genel Sekteri Ahmet Girgin Beyler İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ’u makamında ziyaret etti.

Görüşmede, İslam ülkeleri arasında sağlık turizmi alanındaki işbirliği ve dayanışmayı artırarak Dünya sağlık turizmi pazarından ülkemiz ve diğer İslam ülkelerinin daha fazla pay almasını sağlamak amacıyla 56 ülkeden katılımla gerçekleştirilecek Konseye, iş sağlığı ve güvenliği boyutuyla sağlık turizmi sektöründe çalışanların sorunlarının çözümü ve insan kaynağının iyileştirilmesi hususunda Genel Müdürlüğümüzün katkı ve destekleri istendi.  Konsey Yürütme Kurulu Başkanı KANPOLAT, Konseye Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve diğer paydaş Bakanlık ve Kurumların üst düzeyde destek verdiğini, konuyla ilgili Bakan Yardımcıları ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI ile de görüşülerek desteklerinin teyit edildiğini ifade etti.

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ, ülkemizin Dünya sağlık turizmi pazarındaki payını kısa sürede katlayarak artırabilecek potansiyele sahip olduğunu belirterek İslam ülkelerinin bu alanda işbirliğinin önemli olduğunu belirtti.  KOÇ, Konseye gerek iş sağlığı ve güvenliği boyutuyla, gerek sağlık turizmi alanında nitelikli insan kaynağının artırılması ve yaşadıkları sorunların çözümü hususunda ve gerekse bir hekim ve sağlık alanında her türlü desteği vereceğini ifade etti.

Görüşmenin ardından Konseye ilişkin bilgileri içeren kitapçık KANPOLAT tarafından, KOÇ’a takdim edildi.

 


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA