23 Eylül, 2018 - Pazar İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Genel Müdürlüğümüz ile Kastamonu Üniversitesi arasında “İş Ekipmanlarının Kontrollerini Yapmaya Yetkili Kişilerin Eğitimleri” ve “İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri” ile “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim Araştırma ve Danışmanlık” konularında İşbirliği Protokolleri imzalandı.

İmza törenine Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ katıldı.

Bu  protokoller ile iş ekipmanlarının periyodik kontrollerini yapmaya yetkili kişilere uygulanacak temel eğitim programları ile eğitim sonunda yapılacak sınavın düzenli ve etkin biçimde uygulanmasına ilişkin çalışma yöntemini ve esasları ve işveren veya işveren vekillerine yönelik yapılacak iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin verilmesine ilişkin Üniversiteler ile Bakanlığın görev, yetki ve sorumlulukları belirlenmesi ve üniversitenin iş sağlığı ve güvenliği bölümü ile işbirliği içerisinde projeler geliştirerek bölgeye özel iş kazalarının ve meslek hastalıklarının önlenmesine yönelik çalışmalar yapılması planlanmaktadır.


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA