23 Eylül, 2018 - Pazar İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YENİ BİR PROTOKOLA DAHA İMZA ATTI.

Genel Müdürlüğümüz ile Turkcell Grubu ve İSGAM arasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda ulusal ve ulaslararası düzeyde yapılacak organizasyonlar ile eğitim araştırma ve tanıtım faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle sorumlulukların üstlenildiği işbirliği protokolü imzalandı.

HABERİ PAYLAŞHABERİN FOTOĞRAFLARI

DİĞER HABERLER

Haber Arşivi »Genel Müdürlüğümüz ile Turkcell Grubu ve İSGAM arasında iş sağlığı ve güvenliği konusunda ulusal ve uluslararası düzeyde yapılacak organizasyonlar ile eğitim araştırma ve tanıtım faaliyetlerinde sosyal sorumluluk bilinciyle sorumlulukların üstlenildiği işbirliği protokolü imza altına alındı.

İmza törenine İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op.Dr. Orhan KOÇ, İSGAM Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ömer GÖK, Turkcell Grup İdari İşler Müdürü Murat Kutlu KÜÇÜK ve beraberindeki heyet katıldı. 

Protokol kapsamında, tarafların personeline yönelik eğitim programlarının hazırlanma ve yürütülmesine ilişkin hükümler ile Bakanlığın talepleri doğrultusunda verilecek olan bilimsel, akademik, araştırma ve danışmanlık hizmetleri ile Turkcell’in talepleri doğrultusunda yürütülecek olan iş sağlığı ve güvenliği konularındaki eğitim faaliyetleri yer almakta.

Protokol ile iş sağlığı ve güvenliği bilincinin ülkemiz genelinde yaygınlaştırılmasına yönelik faaliyetlere bir yenisi eklenmiş olup, bu çerçevede, iş sağlığı ve güvenliği temelli ar-ge ve inovasyon konularında tarafların birbirlerine destek sağlamaları, ortak eğitim faaliyetleri düzenlenmesi ve taraflarca gerçekleştirilen tüm faaliyetlerde iş sağlığı ve güvenliğinin daha görünür hale getirilmesi yoluyla, ülkemizde yaşanan iş kazaları ve meslek hastalıklarının önlenmesine katkı sağlanması ve gençlerde İSG bilincinin geliştirilmesine yönelik farkındalığın oluşturulması, ayrıca güvenli ev, güvenli iş yeri, güvenli okul, güvenli çevre gibi uygulamalarda işbirliklerini içeren çözümler amaçlanmaktadır.


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA