10 Aralık, 2018 - Pazartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Çukurova Üniversitesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü arasında üniversite personelinin ve öğrencilerinin iş sağlığı ve güvenliği kültürünün geliştirilmesine yönelik faaliyetler yürütülmesi konusunda “İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Eğitim, Araştırma, ve Danışmanlık Protokolü” imzalandı. Bu protokol ile üniversite personeli ve öğrencilerde güvenlik bilincinin arttırılması faaliyetlerinin yanı sıra iş kazaları ve meslek hastalıklarının azaltılmasına yönelik proje alanlarının belirlenmesi, ortaklaşa yürütümünün sağlanması ve sonuçlarının ülke genelinde kullanımına sunulması hedeflenmektedir.

İmza töreninde konuşan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ  “Çukurova Üniversitesi’nin İSG alanında yapmış olduğu çalışmaları takdir ediyor ve izliyorum. Her konuda destek vererek İSG geliştirme çabalarınıza ortak olacak ve İSG kültürünü geliştireceğiz” dedi.

Rektör Prof. Dr. Mustafa KİBAR ise, İSG’nin önemini belirterek,  protokolün hayırlı olmasını ve İSG Kültürüne katkı sağlaması temennisinde bulundu.

Protokol İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Op. Dr. Orhan KOÇ ile Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa KİBAR tarafından temsil edilirken, imza törenine İSGGM Genel Müdür Yardımcısı Sedat YENİDÜNYA, Mevzuat İşleri Daire Başkanı İsmail GÜLTEKİN, Strateji, Tanıtım ve Organizasyon Daire Başkanı Ergün CAN, ile Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr. Ferdi TANIR katılım sağladı.

 


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA