17 Kasım, 2018 - Cumartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ANADOLU ÜNİVERSİTESİNE ZİYARET

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sedat YENİDÜNYA, Mevzuat İşleri Daire Başkanı İsmail GÜLTEKİN, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Mehmet Said AĞAOĞULLARI ile  Çağatay KUYUCU, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı  Öğr.Üyesi Dr. Sinan AYDIN ve Anadolu Üniversitesi e-Sertifika Programları Koordinatörü Sayın Arş. Gör. Dr. Buket KİP KAYABAŞ’ın katılımları ile Anadolu Üniversitesi’nde toplantı gerçekleştirildi.  Akabinde heyet, Anadolu Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Anadolu Üniversitesi ile Bakanlığımız arasında İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme işbirliği protokolü sürdürülmekle birlikte bundan sonraki süreçte, 29.06.2015 tarihli ve 29401 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik’in 10 uncu maddesinde yer verilen kurum ve kuruluşlar tarafından Bakanlıkla protokol yapmak suretiyle “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Yürütümüne İlişkin İşveren veya İşveren Vekili Eğitimi” düzenlenebileceği konuları ele alındı.

Ayrıca, ziyarette “İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin Yürütümüne İlişkin İşveren veya İşveren Vekili Sınavı” yine Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi tarafından gerçekleştirileceği söz konusu eğitim programlarına katılarak başarılı olan işveren veya işveren vekilleri elliden az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerini yürütebilecekleri de tekrar ifade edildi.

Anadolu Üniversitesi ile Bakanlığımız arasında 9 Ekim 2015 tarihinde İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri Eğitim, Sınav ve Belgelendirme işbirliği protokolü imzalanmıştı.


© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA