Mevzuat Daire Başkanı
Av. Uğur ÖZTÜRK
Mevzuat Daire Başkanı

1983 yılında Düzce’de doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Düzce’de tamamladı. 2009 yılında Bilkent Üniversitesi Kimya Bölümü’nden (tam burslu), 2012 yılında da Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. 2019 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Yönetim Organizasyon Yüksek Lisans Programı’nı “İş Sağlığı ve Güvenliğinde Yönetsel Etiğin Yeri: Zonguldak İlindeki Maden İşletmelerinde Bir Araştırma” konulu tez çalışmasıyla tamamladı. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans Programı’ndan 2020 yılında mezun oldu, 2021 yılında Avukatlık Baro Stajını tamamladı.

Vatani görevini 2010 yılında Yedek Subay olarak yaptı. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2012 yılında Maliye Bakanlığı Düzce Defterdarlığı’nda memuriyete başladı. 2013 yılı Ocak ayında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. 2017 yılı Ocak ayında “Oto Boya Sektörü Çalışanlarının Toluen ve Benzen Maruziyet Düzeyinin Araştırılması” konulu tezi kabul edilen Öztürk, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’nde İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı oldu.

2017-2021 yılları arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne bağlı İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü’nde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. Kasım 2021 – Mart 2022 tarihleri arasında İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcılığına vekâlet eden Öztürk, Mevzuat Daire Başkanlığı görevine devam etmektedir. Uğur Öztürk evli ve bir çocuk babasıdır.