17 Kasım, 2018 - Cumartesi İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

İŞYERLERİNDE GÜVENLİ VE UYGUN KİŞİSEL KORUYUCU DONANIM KULLANIMININ TEŞVİK EDİLMESİNE YÖNELİK ARAŞTIRMA VE DESTEK PROJESİ DEĞERLENDİRME SEMİNERLERİ
İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü bünyesinde “İşyerlerinde Güvenli ve Uygun Kişisel Koruyucu Donanım Kullanımının Teşvik Edilmesine Yönelik Araştırma ve Destek Projesi” ( KKD Destek) gerçekleştirilerek, çalışanların KKD kullanım durumlarının ve kullanmama nedenlerinin araştırılması, yanlış uygulamaların önüne geçilmesi, işveren açısından yanlış KKD satın alımından kaynaklanan gereksiz maliyetlerin de önlenmesi hedeflenmiştir.

Proje kapsamında Metal, Maden, Boya, Plastik ve Ahşap sektörlerinde faaliyet gösteren 125 işyerinde ücretsiz saha analizleri gerçekleştirilmiş ve raporlanmış, uygun KKD kullanımı konusunda rehberlik faaliyetleri yürütülmüş, elde edilen bilgiler ışığında . Proje vasıtasıyla elde edilen bilgiler ışığında KKD kitabı ve yukardaki 5 sektöre ait sektörel KKD kullanım rehberleri hazırlanarak proje çıktılarının yaygınlaştırılması sağlanmıştır.

Projenin sonuçlarının değerlendirildiği bilgilendirme seminerleri aşağıdaki programla gerçekleştirilecektir. Bilgilendirme seminerleri 14:00'da başlayacaktır.

 

  Bölge Tarih Toplantı yeri
1 Sincan OSB 14 Kasım 2016 Sincan OSB Bölge Müdürlüğü Giriş Kat Toplantı Salonu
2 OSTİM OSB 16 Kasım 2016 OSTİM Toplantı Salonu
3 İvedik OSB 28 Kasım 2016 İvedik OSB
4 Mobilya ve Lakeciler odası 30 Kasım 2016 Mobilya ve Lakeciler odası /Siteler
5 Başkent OSB 02 Aralık 2016 Başkent OSB, VİP salon
© 2018 - | T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA