Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Geçtiğimiz sene 1,5 milyon olarak sağladığımız ek istihdamın, bu sene yatırım ortamını iyileştirme ve yeni teşvik paketlerimizle inşallah daha yukarı seviyelere ulaşacağına inanıyoruz. Hükümet olarak bu yönde kararlı, tutarlı, istikrarlı politikalarımızı devam ettireceğiz." dedi.

Sarıeroğlu, Gaziemir ilçesinde Allianz İzmir Kampüsü açılışında yaptığı konuşmada, Bakan olduktan sonra İzmir'e ilk ziyaretini gerçekleştirdiğini, bunun daistihdam sağlayan bir açılışla olmasından mutluluk duyduğunu söyledi.

Türkiye'de uzun yıllar faaliyet gösteren Allianz ailesinin, Türkiye'nin kalkınma ve dönüşüm sürecine paralel şekilde büyümesini temenni eden Sarıeroğlu, kampüsün, "çalışan dostu" şeklinde dizayn edilmiş olmasından ayrıca mutlu olduğunu vurguladı.

Sarıeroğlu, birçok iş yerinin çalışanlar açısından bu şartlara kavuşmasını diledi, kampüste İŞKUR tarafından uygulanan iş başı eğitim programının hayata geçirildiğini belirtti.

YENİ TEŞVİK PAKETLERİ          

Bakan Sarıeroğlu, 2002'den itibaren İzmir'de 414 bin kişinin İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini dile getirerek, "Bu rakam 2002 yılında 3 bin 131 kişiyle sınırlıyken 2017'ye ulaştığımızda 27 kat artarak 81 bin kişiye bir yılda ulaşmış olmasında aslında ortaya koyduğumuz teşvik paketleri, istihdamla ilgili uygulamalar ve İzmir'e vermiş olduğumuz yatırımlar bağlamında katkı sağladı." diye konuştu.

Sarıeroğlu, istihdamın birinci öncelik ve gündem maddeleri olduğuna işaret etti.

Arka arkaya çok güçlü teşvik paketlerini uygulamaya koyduklarını anlatan Sarıeroğlu, şöyle konuştu:

"Kadınları, gençleri ve engellileri önceleyen ve onların çalışma hayatının öznesi haline gelmelerini sağlayıcı çok güçlü politikalarımızı devreye aldık. Geçtiğimiz sene 1,5 milyon olarak sağladığımız ek istihdamın, bu sene yatırım ortamını iyileştirme ve yeni teşvik paketlerimizle inşallah daha yukarı seviyelere ulaşacağına inanıyoruz. Hükümet olarak bu yönde kararlı, tutarlı, istikrarlı politikalarımızı devam ettireceğiz."


© 2018 - ÇSGB | T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA