13 Temmuz 2021, Salı

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası


 

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

D U Y U R U 

Bildiğiniz gibi, üç yıldır devam eden tamamlayıcı sağlık sigortası projemizin 2020-2021 dönemi  15 Ağustos 2021  itibariyle sona erecektir. 

15 Ağustos 2021-15 Ağustos 2022 tarihlerini kapsayacak yeni dönem Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için yürütülen çalışmalar neticesinde; 2020-2021 yılı hasar oranımız da dikkate alınarak en uygun fiyatı teklif eden Anadolu Sigorta ile 2021-2022 yılı sözleşmesi imzalanmıştır

Tamamlayıcı sigorta, personelin sadece kendisi, eşi ve bakmakla yükümlü olduğu (30 yaş dahil bekar) çocuklarını kapsayacaktır. 

 Son başvuru tarihi 01/08/2021 dir.

 • Yatışlı tedavide hastanece çıkarılacak fark bedelinin tamamı, (% 100) 
 • Yatışsız tedavide yılda 9 muayene  hastanece çıkarılacak fark bedelinin tamamı (Kronik ve geçmişten gelen rahatsızlıklar hariç) 
 • Fizik tedavide maksimum 30 seans karşılanacaktır. 
 • Kapsam dışı haller ektedir.
 • Geçen yıl sigorta yaptırmış olanlar için, sigortalılık başlangıcı itibariyle ortaya çıkan rahatsızlıkları kapsam dahilindedir.
 • Poliçe COVID-19 tedavisini kapsamaktadır. (Sağlık Bakanlığınca COVİD tedavisinde yetkili kılınmış anlaşmalı hastanelerde geçerlidir.)( İlk sigorta başlangıç tarihinden sonra ilk 14 gün içinde gerçekleşirse giderler poliçe kapsamı dışındadır.)
 • Poliçe; diş, doğum teminatı ve tüp bebek tedavisini kapsamamaktadır.
 • Muayene, tahlil-tetkik giderleri (ultrason, mr vb.) poliçeye dahildir.
 • Sigorta yaptırıp poliçe süresi dolmadan emekli olan veya başka kuruma geçen personelin poliçesi iptal edilip varsa kalan ücreti iade edilecektir.
 • Kurum personelinin sigortalanması öncelikli olduğundan personel kendisi için sigorta istememesi halinde yalnızca eşi veya çocuğu için talepte bulunamayacaktır.
 • Anlaşmalı kuruluş listesi Anadolu Sigorta internet sayfasından ve “Sağlığım Cepte”uygulamasından görülebilecektir. Poliçe A network hastane grubunu içermektedir.
 • Bebek poliçelerinin doğumdan gelebilecek hastalıkları kapsaması için bebek doğum tarihinden itibaren 15 gün içinde poliçe başvurusunda bulunulması gerekmektedir.
 • Vergi indiriminden faydalanabilecektir. Vergi indirimi alabilmek için Anadolu Sigorta “Sağlığım Cepte” uygulamasından poliçe alınarak dilekçe ekinde tahakkuk birimine verilecektir.

Başvuru yapmak isteyen personelimizce ekte gönderilen belgelerin eksiksiz (TC numaralarının kontrol edilerek ve okunaklı) doldurulduktan sonra imzalanarak 01/08/2021 tarihine kadar mail ile destek.tss@ailevecalisma.gov.tradresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru formlarının sadece mail ile gönderilmesi yeterlidir.

Formlar imzalandıktan sonra taranarak mail gönderilmelidir aksi halde başvuru kabul edilmeyecektir Fotoğraf çekip gönderilen veya imzasız evraklar kabul edilmeyecektir.

Poliçe alanlar cep telefonlarına Anadolu Sigortanın “Sağlığım Cepte” uygulamasını indirerek poliçe kullanımlarını ve güncel anlaşmalı hastaneleri takip edebilecektir.

Sisteme dahil olan sigortalılar sigorta başlangıcından sonra, “Sağlığım Cepte” uygulaması üzerinden KVK onayı verecektir.

 Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı  

0 (312) 296 64 38      Esma Feyza KARAN

0 (312) 296 65 29      Hakan SARI

Gelecek Grup Sigorta                             

0 (312) 442 00 82 – 530 383 33 19