Sayın Bakanımızın Kurban Bayramı Mesajı
Paylaşmayı, dayanışmayı ve kardeşliği idrak etmemize vesile olan, sevgi ve merhameti çoğaltan Kurban Bayramı’na erişmiş olmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Asırlardır sadakatle bağlı olduğumuz milli ve manevi değerlerimizin coşkuyla yaşandığı, toplumsal birlikteliğimizin pekiştiği Kurban Bayramı’nda kurban ibadeti ile toplumumuzda dayanışma ve yardımlaşmayı en üst düzeye taşıyan manevi iklim, hanelerimizi bereketlendiriyor.

Bereket ikliminin hüküm sürdüğü büyük ve güçlü Türkiye olarak; ülkemizi ve milletimizi her alanda ihya ve inşa ederek çalışmaya, üretmeye, büyümeye güçlü ekonomimizle devam ediyoruz. İstikrar ve güvenle hayata geçirdiğimiz her yeni eser, proje ve hizmette olduğu gibi vatandaşlarımız için sosyal ve ekonomik her alanda sosyal devlet anlayışımız çerçevesinde her ferdimizi refaha erdirecek adımları kararlılıkla atmaya da devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle, toplumsal hafızamız olan kıymetli büyüklerimiz, şehit yakını ve gazilerimiz başta olmak üzere ülkemizin büyümesine, kalkınmasına, huzur ve güven iklimine katkı sunan aziz milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayram’ını tebrik ediyor, bu manevi atmosferin tüm insanlığa hayır, huzur ve bereket getirmesini diliyorum.

Prof.Dr.Vedat Bilgin

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı