Sayın Bakanımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı
İstikbalimizi ve istiklalimizi korumak uğruna verdiğimiz mücadelelerin en değerli nişanelerinden biri olan Büyük Taarruz’un yıldönümünü bir kez daha anmanın haklı gurur ve heyecanını yaşıyoruz.

Bu zafer kendi döneminde Türk milleti için nasıl bir milat olmuşsa 100. yılının da ülkemiz ve milletimiz için yeni bir milat olacağına inanıyor, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan vatandaşlarımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı tebrik ediyorum.

26 Ağustos 1922’de Afyon Kocatepe’de başlayan, 30 Ağustos’ta zafer ve kahramanlıkla taçlanan Büyük Taarruz’un mirasını, kahraman ecdadımızın ve ulusumuzun bizlere bıraktığı millî şuuru, azimle geleceğe taşımak en asli görevimizdir.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminde ve içerisinde bulunduğumuz yoğun siyasi ve ekonomik saldırılar karşısında milletçe ortaya koyduğumuz direniş ve diriliş, bu coğrafyada, bir asrı geride bırakmış olmasına rağmen “30 Ağustos ve Milli Mücadele” ruhunun hala ne kadar canlı olduğunun göstergesidir.

Aynı milli bilincin ve dirayetin Türkiye Cumhuriyeti olarak bizleri 2023, 2053 ve 2071 vizyonumuza taşıyacağına yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü kutluyor, başta İstiklal Harbimizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bekası ve istikbali uğruna mücadele veren kahraman şehitlerimizi ve ahirete irtihal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

Prof.Dr.Vedat Bilgin

T.C Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı