Sayın Bakanımızın 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve milletine silah doğrultmaya cüret eden terör örgütü FETÖ tarafından gerçekleştirilen hain eylem sadece bir darbe girişimi değil, yabancı bir servisin güdümünde bir işgal girişimiydi. Milletimiz o gece; kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, toplumun her kesiminden ve her yaştan ferdiyle sadece darbeyi değil, aynı zamanda bu işgal girişimini de durdurmuştur.

15 Temmuz gecesi ülkemiz; Devlet Başkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla sokaklara dökülen ve hıyanet şebekesine geçit vermeyen aziz milletimizin dirayeti ve cesareti sayesinde, büyük bir facianın eşiğinden dönmüş, istiklal mücadeleleriyle dolu kadim tarihimize yeni bir kahramanlık destanı eklemiştir. O gece darbe girişiminin püskürtülmesiyle toplumumuz önemli bir süreçten geçmiş ve Türk milleti, demokrasi için büyük bir imtihan vermiştir.

Sadece ülkemizin tarihinde değil, dünyada da eşi benzeri görülmemiş bir dirayetle mücadele verdiğimiz gecenin 5. yıldönümü olan Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde vatanımızın ve milletimizin onuru için tankları elleriyle durduran, bir an bile gözünü kırpmadan göğsünü kurşunlara siper eden tüm aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize esenlikler diliyor, şükranlarımı sunuyorum.       

VEDAT BİLGİN
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI