Bakanımız Bilgin’in Ramazan Bayramı Mesajı
Başta milletimiz olmak üzere tüm İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bu bayrama gölge düşüren, Filistinli kardeşlerimizin yaşamış oldukları insanlık dışı dramın bir an önce son bulmasını diliyorum. Türkiye olarak Filistin halkının her daim yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyorum.
Yaşamakta olduğumuz küresel salgın şartları sebebiyle bu Ramazan ayında da belki yan yana olamadık, ama gönül sofralarında bizler hep bir olduk, birlik olduk. Dost ve komşularımızla hal hatır sormayı, yardımlaşmayı, ülkemiz ve mazlum kardeşlerimiz için dua etmeyi hiç unutmadık. İftar sofralarında coşkuyla bulaşacağımız, camilerimizde dolu dolu saf tutacağımız yeni Ramazanlara kavuşmak için bütün milletimizle birlikte mücadele etmeye devam ediyoruz.
19 yılı aşkın bir süredir olduğu gibi, umutlarımızı tazeleyen, esenliğimizi pekiştiren bu Ramazan ayında da milletimizin hizmetkarları olarak çalışmalarımızı kararlılıkla yürüttük. Hep birlikte üretmenin, dayanışmanın ve paylaşmanın sorumluluğunu taşıyarak birlik beraberliğimize ve ülkemizin değerlerine sahip çıktık. Kovid-19’la mücadele çalışmalarımızı sosyal problemlere meydan vermeden, maddi manevi bütün imkanlarımızla el ele vererek ve fedakarca sürdürdük.
Küresel salgın sürecinden en güçlü şekilde çıkmak üzere alınan tedbirlere vatandaşlarımızın gösterdiği anlayış ve özenden büyük memnuniyet duyuyor, Ramazan Bayramı’nın bütün çalışanlarımıza ve milletimize huzur, refah ve hayırlar getirmesini diliyorum.
Ülkemizin bugünlere gelmesinde kıymetli emekleri olan büyüklerimize en kalbi saygı ve sevgilerimi sunuyor, her biri yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum.
Bayramınız mübarek, sevinciniz daim olsun.

Vedat Bilgin
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı