Bakanımız Bilgin'in Anneler Günü Mesajı
Tarih boyunca bu topraklarda sayısız kahramanlığa imza atan büyük kahramanlar yetiştiren cesur kadınlarımız, bugün de yine aynı sarsılmaz iradeyle geleceği emekleri ile inşa ediyor, çalışıyor ve üretiyorlar.

Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, milli mücadelede cepheden cepheye koşan kahramanlarımızı var eden “Zübeyde hanımlar”; “Ya istiklal ya ölüm!” düsturuyla vatanı savunan “Onbaşı Halideler”, “Kara Fatmalar”, “Efe Ayşeler”, “Şerife Bacılar”… dünün, bugünün ve yarınların kahraman emekçi anneleri...

Geçmişten günümüze, çalışmanın ve üretmenin kutsiyetini ilmek ilmek evlatlarımıza aktaran annelerimiz sayesinde gücümüze güç, umudumuza umut katarak yarınlarımıza kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Hayatımızın her anını varlıklarıyla onurlandıran saygıdeğer annelerimizin ülkemize kattığı tüm bu kıymetli değerler için teşekkürü bir borç biliyorum.

Ömrünü ailesi ve ülkesine adayan, önce vatan diyerek evladını peygamber ocağına uğurlamış olan şehit annelerimiz başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyorum. Ahirete intikal etmiş annelerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.

VEDAT BİLGİN
ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI