…
…
…
…
17 Ağustos 2022, Çarşamba

TTK Kozlu Amelebirliği Maden Şehitliği Anıtı Açılış Törenini Gerçekleştirdik


TTK Kozlu Amelebirliği Maden Şehitliği Anıtı Açılış Törenini Gerçekleştirdik

Amelebirliği Başkanlığınca hazırlanan "TTK Kozlu Maden Şehitliği Anıtı"nın açılış törenini gerçekleştirdik. Törene Vali Mustafa Tutulmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Abdürrahim Alan, Kozlu Kaymakamvekili Necdet Özdemir, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, GMİS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Cezmi Yalınkılıç, Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve madenciler katıldı. Törende konuşma yapan Amelebirliği Başkanı Şenol YÜCEL, konuşmasında;

"SAYIN VALİM, SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM, SAYIN BAŞSAVCIM, SAYIN KAYMAKAMIM, SAYIN GENEL MÜDÜRÜM, PROTOKOLÜN DEĞERLİ TEMSİLCİLERİ, AMELEBİRLİĞİ SANDIĞININ ÇOK KIYMETLİ MADENCİ ÜYELERİ VE DEĞERLİ BASIN TÜRKİYE TAŞ KÖMÜRÜ KURUMU KOZLU AMELEBİRLİĞİ MADEN ŞEHİTLİĞİ ANITI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILIMLARINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜRLERİMİ SUNARIM.

SAYIN VALİM

TTK ARŞİVLERİNDEN VE YAZILI BELGELERDEN ALINAN BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA ZONGULDAK TAŞ KÖMÜRÜ HAVZASINDA İŞ KAZASINA BAĞLI OLARAK HAYATINI KAYBEDEN MADEN ŞEHİDİNİN KAMU SEKTÖRÜNDE 3378, ÖZEL SEKTÖR İLE BİRLİKTE 5000’İN ÜZERİNDE OLUDUĞU BİLİNMEKTEDİR.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN AĞIR SANAYİSİNİN KALKINMASINDA ÖNEMLİ KATKILARI OLAN İLİMİZ SAVAŞIN OLMADIĞI BARIŞ DÖNEMLERİNDE EN FAZLA ŞEHİT VEREN İL OLMA ÖZELLİĞİNE SAHİPTİR.  DEVLETİMİZCE İLLER BAZINDA YAPILACAK DEĞERLENDİRMELERDE BU DURUMUN DİKKATE ALINACAĞI KANAATİNDEYİM.

ŞAİRİN DEDİĞİ GİBİ, İKİ KATLI OLARAK TANIMLANAN ŞEHRİMİZ ÜLKEMİZİN MADEN TARİHİ VE KÜLTÜRÜNÜ EN İYİ YANSITAN İL OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIMAKTADIR. ŞEHRİMİZİN BU ÖZELLİĞİNİ GELECEK KUŞAKLARA AKTARMA ÇABASI İÇERİSİNDE OLMALIYIZ. GELECEK KUŞAKLARA BU TOPRAKLARIN ALTINDA VE ÜSTÜNDE HÜZÜN VE MUTLULUĞUN BERABER HARMANLANDIĞI YAŞAMLARI UNUTTURMAMALIYIZ.

SAYIN VALİM

BU SORUMLULUK DUYGUSUYLA  AMELEBİRLİĞİ BAŞKANLIĞI OLARAK BİZDE ALDIĞIMIZ YÖNETİM KURULU KARARLARI DOĞRULTUSUNDA TTK MÜESSESELERİNDE İŞ KAZASINA BAĞLI HAYATINI KAYBETMİŞ MADEN ŞEHİTLERİNİN İSİMLERİNİN YAŞATILABİLMESİ İÇİN MADEN ŞEHİTLİĞİ ANITI PROJELERİMİZİ HAYAT GEÇİRMİŞ BULUNMAKTAYIZ.

İLK OLARAK TTK KOZLU MÜESSESESİNDE İŞ KAZASINA BAĞLI HAYATINI KAYBEDEN 1074 MADEN ŞEHİDİNİN İSİMLERİNİN BULUNDUĞU TTK KOZLU AMELEBİRLİĞİ MADEN ŞEHİTLİĞİ ANITINI HAZIRLAMIŞ BULUNMAKTAYIZ.

BU KURUM VAR OLDUĞU SÜRECE KUTSAL VE MUKKADES OLAN GÖREVİNİ ÜYELERİMİZİN MENFAATLERİ YÖNÜNDE DEVAM ETTİRECEKTİR.

BU ANIT ÜZERİNDE İSİMLERİ BULUNAN 1074 MADEN ŞEHİDİMİZ İLE BU TOPRAKLARI VATAN YAPMIŞ ŞEHİT MERTEBESİNE ULAŞIP DA HAKKIN RAHMETİNE KAVUŞMUŞ TÜM ŞEHİTLERİMİZE AMELEBİRLİĞİ ADINA BİR KEZ DAHA ALLAHTAN RAHMET AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİM.

SAYGILARIMLA ARZ EDERİM." diyerek bitirdi.