› Çalışma Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.

 

 

 

Sadi IRMAK
07.06.1945 - 05.08.194607.08.1946 - 09.09.1947

 

 

T. Bekir BALTA
19.09.1947 - 08.06.194810.06.1948 - 14.01.1949
R. Şemsettin SİRER
16.01.1949 -22.05.1950
Hasan POLATKAN
22.05.1950 - 14.12.1950
Hulusi KÖYMEN
22.12.1950 - 08.03.1951
Nuri ÖZSAN
09.03.1951 - 10.11.1952
Sadi IRMAK
10.11.1952 - 08.04.1953
Hayrettin ERKMEN
08.04.1953 - 14.05.195417.05.1954 -30.11.1955
Mümtaz TARHAN
09.12.1955 - 25.11.1957
Haluk ŞAMAN
12.06.1959 - 27.05.1960
Cahit TALAS
30.05.1960 - 25.08.196003.03.1961 - 28.10.1961
Raşit BEŞERLER
06.09.1960 - 05.01.1961
Ahmet TAHTAKILIÇ
05.01.1961 -03.03.1961
Bülent ECEVİT
20.11.1961 - 31.05.196225.06.1962 - 02.12.196325.12.1963 - 13.02.1965
İ. Sabri ÇAĞLAYANGİL
20.02.1965 -27.11.1965
A. Naili ERDEM
27.11.1965 - 08.12.196815.04.1973 - 26.01.1974
Turgut TOKER
15.12.1968 -22.10.1969
Seyfi ÖZTÜRK
03.11.1969 -06.03.197006.03.1970 - 26.03.1971
Atilla SAV
26.03.1971 - 12.10.197127.10.1971 - 03.12.1971
A. Rıza UZUNER
11.12.1971 - 22.05.197225.05.1972 - 10.04.1973
Önder SAV
26.01.1974 - 08.11.1974
Turhan ESENER
18.11.1974 - 31.03.197522.09.1980 - 13.12.1983
Ahmet Tevfik PAKSU
31.03.1975 - 11.11.1976
Şevket KAZAN
11.11.1976 - 21.06.1977
Bahir ERSOY
21.06.1977 - 21.07.197705.01.1978 - 12.11.1979
Fehmi CUMALIOĞLU
21.07.1977 - 05.01.1978
Cavit ERDEMİR
12.11.1979 - 11.09.1980
 

 

 

› Sosyal Güvenlik Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.

 

 

 

 

M. Sadık ŞİDE
22.09.1980 - 13.12.198318.11.1974 - 01.04.1975

 

 

A. Mahir ABLUM
01.04.1975 - 16.06.1977
Hayrettin UYSAL
16.06.1977 - 21.07.1977
Turhan KAPANLI
21.07.1977 - 28.10.1977
İlhami ERTEM
12.11.1977 - 05.01.1978
Hilmi İŞGÜZAR
05.01.1978 - 07.06.1979
Salih YILDIZ
23.06.1979 - 12.11.1979
Sümer ORAL
12.11.1979 - 12.09.1980
A. Kurtcebe ALPTEMOÇİN
13.12.1983 - 14.12.1983
 

 

 

› Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanları Not: Kronoloji soldan-sağa ve yukarıdan-aşağıya doğrudur.

 

 

 

 

Mustafa KALEMLİ
14.12.1983 - 17.10.1986

 

 

M. Mükerrem TAŞÇIOĞLU
17.10.1986 - 21.12.1987
Dr. İmren AYKUT
21.12.1987 - 23.06.1991
Metin EMİROĞLU
23.06.1991 - 20.11.1991
Mehmet MOĞULTAY
20.11.1991 - 28.07.1994
Nihat MATKAP
28.07.1994 - 27.03.1995
Prof. Dr. A. Güven GÜRKAN
27.03.1995 - 03.06.1995
Ziya HALİS
19.06.1995 - 06.10.1995
M. Ateş AMİKLİOĞLU
06.10.1995 - 31.10.1995
Mustafa KUL
31.10.1995 - 07.03.1996
Emin KUL
07.03.1996 -28.06.1996
Necati ÇELİK
28.06.1996 - 30.06.1997
Prof. Dr. Nami ÇAĞAN
30.06.1997 - 25.02.1999
Hakan TARTAN
25.02.1999 - 31.05.1999
Yaşar OKUYAN
31.05.1999 - 08.08.2002
Nejat ARSEVEN
07.08.2002 - 18.11.2002
Murat BAŞESGİOĞLU
19.11.2002 - 30.08.2007
Faruk ÇELİK
30.08.2007 - 04.05.2009
04.05.2009 - 28.08.2015
Ömer DİNÇER
04.05.2009 - 07.07.2011
Ahmet ERDEM
28.08.2015 - 24.11.2015
Süleyman SOYLU
24.11.2015 - 01.09.2016
Dr. Mehmet MÜEZZİNOĞLU
01.09.2016 - Halen Görevde
 

 

 

 








© 2017 - ÇSGB | T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Emek Mahallesi 17. Cadde No:13 Pk: 06520 Emek / ANKARA